Aqua Healing
Esence prožitů a relaxace
Léčba vodou

Druhy terapií Aqua Healing

Vodní léčebné terapie umožňující hlubokou relaxaci a uvolnění. Vytváří se tak fyzická i psychická pohoda, při níž vzniká mnoho blahodárných léčebných účinků pro vaše tělo i mysl.

Aquahealing

Aquahealing je léčení těla i ducha v laskavém vodním prostředí o teplotě vody 34°C. V takto teplé vodě se tělo dokáže krásně uvolnit a sladit tělo a mysl, ztrácejíce se v prostoru a čase. Je jenom Já, Tady a Teď. Tělo si užívá svobodu a volnost, putuje prostorem vesmíru obklopeno láskou. V teplé vodě se rozpouští bloky našich myslí otištěné v těle.
Aqua Healing – léčba vodou – je terapie spojená prvky Watsu (vodní shiatsu), WATA (vodní tanec), Aquaterix (meditační pohyby těla zkrze kostru), Aquacranio (pohyb tekutin v těle), a Healing (léčení všech úrovní těla – tělesné, emoční i duševně duchovní).

WATSU®​

WATSU® (Vodní Shiatsu) vzniklo v roce USA 1980, kdy pan Harold Dull přenesl terapie shiatsu do prostředí termálních pramenů. Založil watsu školu Harting Hot Springs v severní Karolíně. A následně založil sdružení WABA (Worldwidw Aquatic Body Work Association), které šíří tuto techniku po celém světě. Watsu® je jemná terapie v teplé vodě 34°C spojující prvky shiatsu, masáží, strečinku, práci s meridiány, mobilizace kloubů a svalů s prvky tance. Ve vodě vnímáte pocity nízké gravitace a přes plynulé pohyby se vaše svaly uvolní, páteř se stává pružnější, dech se prohloubí a vaše tělo se dostává do stavu hluboké relaxace. Ta podporuje uvolnění napětí a stresu. Při této terapii zůstává hlava vždy nad vodou. Technika je oblíbená v relaxačních, wellness i lázeňských centrech po celém světě nebo jako součást vodních fyzioterapeutických programů. Watsu® terapie je vhodná pro každého bez rozdílu věku (děti, nastávající maminky, sportovce i lidi s omezenou pohyblivostí).

AQUACRANIO

Aquacranio (kranio-sakrální terapie ve vodě) je terapie, která vnímá nepatrný pohyb tekutin v těle skrze jemný dotek. Je to metoda, která celostním a bezpečným přístupem pomáhá našemu systému najít cestu k rovnováze. Vychází z osteopatie Dr. Andrewa Taylora Stilla. Při sledování centrálního nervového systému mezi lebkou (Cranio) a kostí křížovou (Sacrum) zjistil, že lebeční kosti nejsou ve skutečnosti srostlé a že se hýbou pomalým rytmickým pohybem. Tento pohyb nazval Dech života. Síla, která tento dech uvádí do pohybu, prostupuje celé naše tělo. Tento nepatrný pohyb má svůj vlastní rytmus a je nezávislý na rytmu dechu a tepu srdce. Když se zaktivuje správné fungování kranio-sakrálního systému, dojde k probuzení vnitřních léčivých pochodů, které přenastaví tělo do rovnováhy a zdraví. ‏Aquacranio - Léčba vodou - tak působí na úrovni těla i mysli.

bodyboard-flower

AQUATHERICS

Aquatherics (Aquaterix) Hlavním cílem této metody je zajistit klientovi především meditační prožitek a umožnit mu dostat se blíže ke svému vnitřnímu Já, tedy blíže k sobě samému. Díky této technice ve vodě zapomenete na starosti všedních dnů a propadnete se více do svého vědomí. Voda Vám pomůže se odpoutat a dostat se do stavu meditace. Aquatherics je jako metoda vodní terapie je spíše meditací splynoutí s vodou a hýčkáním na vlnách. Aquatherics je originální metodou americké terapeutky Theri Thomas, která praktikuje vodní terapie v San Diegu v Kalifornii, kde má od roku 1984 i své vlastní relaxační centrum. Techniky, které se v tamějším centru praktikují jsou vyučované po celém světě.

WATA®

WATA (Wasser Tanzen = vodní tanec) vznikl ve Švýcarsku v 1987 díky Arjaně C. Brunschwiller a Amanu P. Schroterovi. Byl přiveden na svět nezávisle na Watsu. Vodní tanec je terapií v teplé vodě 34°C. Dostáváte se do světa pod vodou, kde nacházíte svobodu, hravost, stav bez tíže i plynutí. Pohyby nad vodou se rytmicky střídají s pohyby pod vodou. Terapeut se naladí na váš rytmus dechu a potřeby těla a aktivuje samo-uzdravovací potencál - léčba vodou. ‏Vše směřuje k uvolnění, relaxaci a ozdravení vašeho jedinečného těla i ducha. Tělo se může natahovat, ohýbat, protahovat nebo balit do klubíčka. Můžete zažít i embryonální polohy a pohyby, dále také delfíní či hadovité pohyby. WATA spojuje dohromady pohyby Aikida, lehkost a hbitost klasického baletu a vlnící se svobodu delfínů. Během terapie může také dojít k prodlužování intervalu pro potřebu nádechu a můžete tak strávit pod vodou delší dobu podle potřeb a schopností jednotlivců.

Přehrát video
www.aqua-healing-marcelka.cz

" Dovol vodě, ať laská tvé tělo. Uvolni se ve svém těle a prociť soulad se svým tělem a myslí. Poznej pocit, kdy se ztratí čas, prostor... a je jenom tvé JÁ, JÁ TADY a TEĎ. Putuj prostorem Vesmíru obklopen a naplněn Láskou. Prociť svým tělem svobodu a volnost. Dotkni se SEBE ve svém těle nově. "

marcela-sinorova-aqua-healing-2019-

Marcela Aqua Šiňorová

Doporučení pro klienty, kteří se rozhodli přijít na Aquahealing

Můžete pojíst lehké jídlo, 1 hodinu až 2 hodiny před vodní terapií

Na setkání přijďte s časovým předstihem 15 minut.

Sebou si vezměte plavky, ručník a pití.

Vodní terapii začínáme v domluvenou hodinu.

Následujících 55 minut si užijete v náruči teplé vody.

Na závěr dojde k integraci u pevných břehů.

Své zážitky můžete nechat doznít na lehátku v odpočinkové místnosti.

Po terapii hodně pijte.

Budete-li mít hlad, dejte si něco dobrého.

Hodnocení stránky
5/5

Kontakt na objednání osobní terapie

Marcela Aqua Šiňorová
mobil +420 603 830 332

marci.sinorova(zavináč)gmail.com

Terapie Aqua Healing probíhají ve Středočeském kraji v bazénech Wellness Hotel Valnovka v Kamenici u Prahy, ve Wellness Dobřichovice u Prahy, anebo v Praze Bazénu CEPSYMED Praha 17, Řepy.